Українська
Греко-Католицька Церква

Четвер, 05.10.2023, 02:31

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гості" | RSS
Головна | Життя Церкви | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Розділ сторінкиФорма входу

Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 208

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Головна » Статті » Життя Церкви

Синод у Канаді прийняв низку пропозицій, які мають допомогти мирянам збагнути їхню місію та успішно її виконувати

Синод у Канаді прийняв низку пропозицій, які мають допомогти мирянам збагнути їхню місію та успішно її виконувати


Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який проходив 9 - 15 вересня 2012 року у Вінніпезі (Канада), прийняв низку пропозицій щодо головної теми цьогорічного Синоду: «Роль і місія мирян в УГКЦ». Про це повідомив секретар Синоду Владика Богдан (Дзюрах). 


За його словами, упродовж останніх кількох років наша Церква намагалася допомогти священикам, богопосвяченим особам і мирянам пізнавати своє покликання. У зв’язку з цим, як каже єпископ, кожен рік був присвячений окремій тематиці. Спершу єпископи застановлялися над специфічним покликанням священиків, допомагаючи їм краще виконувати своє служіння в Церкві і для Церкви. 

«Пізніше два роки ми присвячували свою увагу богопосвяченим особам нашої Церкви. Вершиною цих зусиль став загальноцерковний Собор, який відбувся минулого року в Бразилії. Його темою була саме місія богопосвячених осіб у нашій Церкві», – пригадав Владика Богдан.

А 2012 рік був присвячений християнському покликанню з наголосом на покликанні мирян. «Ця ділянка церковного життя вимагала особливої уваги, оскільки миряни становлять понад 90 відсотків від загального числа вірних нашої Церкви. Саме від мирян – від їхньої християнської зрілості та громадської активності – залежить не тільки стан Церкви, а й стан суспільного життя загалом. Від мирян рівно ж залежить якість духовних і суспільно-політичних еліт, адже саме з середовища мирян з’являються майбутні священнослужителі, монахи й монахині, суспільні діячі тощо. Тому роль мирян у житті Церкви і суспільства важко переоцінити», – пояснив Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

На Синоді, крім думок єпископів, звучали також думки експертів і самих мирян із усього світу, які під час підготовки головної теми надсилали свої пропозиції. Пізніше ці спільні роздуми вилилися в низку рішень, за допомогою яких владики хочуть допомогти мирянам краще збагнути їхню місію та успішно її виконувати.

Важливим кроком Синоду для досягнення цієї мети було проголошення блаженного мученика Володимира Прийми Покровителем мирян УГКЦ. Водночас синодальні отці заохотили до почитання мирян-мучеників Української Церкви (святих страстотерпців Бориса і Гліба, Пратулинських мучеників, блаженного Володимира Прийми) через організацію паломництв, відправи присвячених їм богослужінь, катехитичне навчання, друковані та інші видання. Святі миряни УГКЦ, на думку владики Богдана, є втіленням євангельського ідеалу любові до Бога й ближнього і відданості Христовій Церкві та батьківській вірі і як такі стануть спонукою для всіх вірних наслідувати їхній приклад.

У рішеннях щодо головної теми цьогорічного Синоду Єпископів УГКЦ віддзеркалене богословське бачення покликання мирян у контексті їхньої участі в потрійній місії Христа: пророчій, священичій і царській. Відповідно, синодальні отці роздумували над тим, як допомагати мирянам у розумінні Божого Слова, спонукати їх до більш активної участі в молитовно-літургійному житті та благодійній діяльності (дияконії) Церкви.

Так, у поглибленні в мирян розуміння Божого Слова, на думку єпископів, важливу роль мають відіграти душпастирі, які повинні подбати про належне пояснення Святого Письма всім вірним і стати провідниками біблійних груп при своїх парафіях. Тому Синод постановив доручити священнослужителям організувати при парафіях систематичне проведення біблійної години, а вірних заохотив до щоденного читання Божого Слова – приватно і в родинному колі. Патріаршій катехитичній комісії було доручено надалі розвивати біблійний апостолят у парафіях, інститутах богопосвяченого життя та церковних навчальних закладах УГКЦ.

Щоб оживити участь вірних у молитовно-літургійному житті Церкви, Синод заохочує мирян до участі в богослужіннях не тільки в неділі та свята, а й в інші дні тижня. Єпископи звертають увагу батьків, опікунів і хресних батьків на їхнє завдання виховувати дітей у вірі та в любові до Бога і ближніх та до активної участі в житті церковної спільноти. Молитвою має супроводжуватися все життя віруючої людини, тому владики Синоду закликають усіх вірних знати та практикувати разом з дітьми щоденні молитви, а також молитви до і після споживання їжі.

Особливо важливою ділянкою життя Церкви, де можуть проявитися дари мирян, є благодійна діяльність – дияконія, яка поряд з проповідуванням Слова Божого і Літургією, виявляє внутрішню природу Церкви і зміст її покликання у світі. Владики заохочують мирян до участі в різного роду братствах і харитативних інституціях, які допомагають хворим, сиротам, мігрантам, вдовам, ув’язненим, самотнім, людям похилого віку тощо. Дуже корисним має стати, на думку єпископів УГКЦ, організація віруючих мирян за професійною ознакою. Вже зараз в УГКЦ на місцевому рівні діють спільноти християнських лікарів, юристів, бізнесменів тощо. Синод заохочує поширювати таку практику, вбачаючи у ній корисну і цінну для духовного поступу мирян ініціативу.

Наприкінці Синод Єпископів УГКЦ закликав мирян до відкритості та гостинності щодо представників інших конфесій та всіх, хто шукає зустрічі з Христом. Парафії УГКЦ мають стати, на думку владик Синоду, місцем об’явлення світові Божої любові та доброзичливості для усіх без винятку людей.

Ознайомитися із змістом Постанов Синоду Єпископів УГКЦ 2012 року можна за цим посиланням: http://ugcc.org.ua/2505.0.html

Слухати коментар Владики Богдана: http://ugcc.tv/ua/media/54718.html

Дізнатися більше про бл. муч. Володимира Прийму: http://www.ugcc.lviv.ua


Джерело: Офіційний сайт УГКЦКатегорія: Життя Церкви | Додав: Taras (23.09.2012)
Переглядів: 744 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:Друзі сайту

Радіо ДЗВОНИ - онлайн трансляціяCopyright MyCorp © 2023