Цього тижня нашим містом ходили дві жіночки одягнені, як і належить християнкам: довгі спідниці, хустини... Збирали кошти на монастир у Тернополі. На скринці був образок Божого Милосердя, і були значні кошти в скринці. На запитання чи є на те, що вони роблять дозвіл Церкви, вони відповіли, що нема, але скоро буде... Сказавши їм, що ніяких коштів їм не дам, бо в них нема на цей збір благословення Архиєрея, одна гордо розвернулася і пішла, а друга заявила: "На другий раз, не ми прийдео до вас, а ви самі(чуть не приповзете, чи що....)". Пахло сіркою і непослухом...... А кошти кидали калушани мабуть і не приглядаючись, є дозвіл церкви, чи нема?
... Читати далі »
Наш церковний рік не тільки багатий на різні Богородичні празники, але він також ними починається і завершується. Його відкриває празник Різдва Пресвятої Богородиці, а завершує її славне Успіння, що в наших літургійних книгах має таку величну назву: „Успіння Пресвятої славної Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії”.
День смерті Пресвятої Богородиці називається в нашій Церкві Успінням, бо її тіло після смерті не зазнало тління, але одразу з душею було взяте до неба. Не маємо історичних даних, як довго Божа Мати ще перебувала на землі після Христового Вознесіння, ані коли, де і як Вона померла, бо про це у Євангелії нічого не згадано. Основу празника Успіння творять священна традиція Церкви від апостольських часів, апокрифічні книги, постійна віра Церкви та однозгідна думка Святих Отців і Вчителів Церкви першого тисячоліття християнства.
... Читати далі »