Українська
Греко-Католицька Церква

Неділя, 05.01.2025, 15:58

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гості" | RSS
Головна | Духовна пожива | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Розділ сторінки











Форма входу





Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 209

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Головна » Файли » Як поводити себе в церкві

Як поводитись у Божому храмі
14.05.2011, 16:46

ДО СВЯТОГО ХРАМУ ВХОДЬМО ЗО СТРАХОМ БОЖИМ          

До святого Храму входимо тихо і побожно, зо страхом Божим, з вірою та смиренним зворушенням, бо ж входимо в святиню, де все освячене, де з нами

невидимо перебуває Сам Господь наш. Давид Псалмоспівець каже (Пс.5:8): "Увійду я до Дому Твого, до Храму Святого Твого вклонюся в страху Твоїм".

За кожною Св. Літургією на Великій Єктенії чуємо Молитву Господеві: "За Святий Храм цей, і за тих, хто з вірою, побожністю та страхом Божим входить до нього".

Стародавнє "Навчальне Повідомлення" навчає: "Входячи в Святий Храм Божий, дивися до Святого Вівтаря, і вчини належне поклоніння зо страхом. І всі, хто стоїть в Храмі, нехай пам'ятають, що стоять на Небі перед Самим Господом Богом, і.Молитви нехай приносять Богові, як тут присутньому".

Входячи до Божого Храму, пильнуймо і про зовнішній свій порядок: не нанести ногами болота, пороху чи снігу. Оббивати це з ніг своїх треба ще перед Церквою, а не в Церкві. "Бійтеся Господа, і служіть Йому в чистоті"(Ісус Навин 24:14).

НАШІ ПЕРШІ КРОКИ В БОЖОМУ ХРАМІ

Увійшовши до Храму Господнього, тричі осіняємо себе Хресним Знаменням, тобто тричі хрестимось, з трьома поясними поклонами, проказуючи Митареву Молитву: "Боже, будь милостивий до мене грішного!"(Луки 18:13), або Молитву: "Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного!".

Хто може, нехай, увійшовши до Храму, стане на коліна, зробить звичайний поклін і прокаже Молитву Господню "Отче наш", або "Богородице Діво", це зовнішнє виявлення своєї повної покори перед Господом, нашим Творцем.

Увійшовши до Святого Храму, поцілуйте Ікони, що покладені на Тетраподї. В Українській Церкві є звичай, що після цього, обернувшись до людей, кланяємось наліво братам і направо сестрам, тихо промовляючи: "Простіть мені, грішному!"

З найдавнішого часу прийнято, щоб вірний, прийшовши до Св.Храму, поставив перед Іконою чи на підсвічнику воскову свічку, як знак теплоти своєї Молитви і чистоти своєї віри. Ставляться свічки одна або декілька в міру своєї спроможності. Віддаючи пошану Іконам, ми згадуємо Тих, що на них намальовані, і наша пошана відноситься до них. 367 Святителів VII Вселенського Собору в Нікеї 787 року встановили віковічний Догмат почитання Ікон: "Через малюнок на Іконах бачимо Первообрази їх, і тому пильнуємо їх згадувати, і любити, й почитати їх цілуванням і шануючим поклоном. Бо честь, яку даємо Образові, переходить до Первообраза, і хто вклоняється Іконі, той вклоняється Істоті, на ній намальованій. Так повчають Святі Отці наші, і це є непорушне Передання Вселенської Церкви, яка по всіх кінцях землі прийняла Євангелію."

Хто проходить біля Святих Дверей, нехай спиниться на хвильку і зробить до них малий поклін з Хресним Знаменням, - перед тобою найсвятіше місце в Храмі. І так роби кожного разу, коли тут проходиш.

 

Якщо цілуєте Святий Хрест, Ікону, Мощі чи Святе Євангеліє перше зробіть два поясні поклони з Хресним Знаменням, і у потім цілуєте Ікону, Мощі чи Євангеліє, тоді творите третій поясний поклін з Хресним Знаменням, і тихо відходите.

Чесного, тобто дорогоцінного Хреста, на якому розп'ятий був для нашого спасіння Господь наш Ісус Христос, почитаємо найбільше. Святителі VI Вселенського Собору 692 року своїм 73 Каноном навчають про Хреста: "Животворящий Хрест приніс нам спасіння, тому ми повинні воздавати належну честь Тому, чим ми спасені від давнього гріхопадіння. Тому то думкою, і словом і чуттям поклін йому приносімо, бо це знамено нашої перемоги".

В Українській Святій Церкві ще з давніх віків ведеться так, що жінки стають по лівій стороні в церкві, а чоловіки - по правій. Усі стають обличчям на Схід, до Святого Вівтаря. Але в разі потреби, подружжя можуть стояти в церкві разом.

МОЛИМОСЬ СТОЯЧИ

Християни слухають Святі Богослужби в Храмах тільки стоячи, сідають дуже рідко. Сам Господь заповів: "Стоїте на Молитві" (Марка 11:25), тому Перший Вселенський Собор 325 року наказав християнам у Храмах "стоячи приносити Молитви Богу"(1:20).

Малим дітям, а також особам немічним та старцям дозволяється в церкві сидіти. Обов'язково треба стояти під час читання Апостола і Євангелії, коли священик чи диякон кадить, коли духовенство і вірні причащаються.

Найважливіша частина Св. Літургії - це так званий Євхаристійний Канон. Починається він з виголошення Священика по "Вірую": "Станьмо добре..." І закінчується Перетворенням Дарів на Тіло і Кров Христові, коли співається "Тобі співаємо", перед виголосом: "Особливо за Пресвятую..." Це найважливіший час Св. Літургії, усі стоять і гаряче моляться у найбільшому скупченні своїх духовних сил.


 матеріал використано з праці отця-декана калуського Михаїла Бігуна "ЛІТУРГІКА"

Категорія: Як поводити себе в церкві | Додав: Georgij
Переглядів: 2766 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.3/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:























Друзі сайту









Радіо ДЗВОНИ - онлайн трансляція



Copyright MyCorp © 2025