26 листопада 2011 року – день пам’яті, день особливої молитви за упокій душ всіх, заморених голодом. У храмах, у місцях поховання та біля меморіалів, вдома – українці молитимуться за жертв Голодомору-геноциду!
Свіча
На вікні свіча миготіла, Кривді з-за плеча тріпотіла, - До правди летіла - Там, де рідний край, де Україну Голоду нагай шмагав до згину - Не день, не годину. Вогником свіча повівала, Мати дитинча сповивала, Пісні гомоніла Про гірку біду, недолю голу, Про чужу орду кривавочолу - Бодай скам'яніла.
На вікні свіча догасала, Мати дитинча колисала - Не в колисці, ні, Не в колисці, але у труні ... Мертві по ровах - їх мільйони, По німих церквах стогнуть дзвони... Хто ж то Україні, Боже, нині допоможе?..
На вікні свічі не задути, Скарги і плачі досі чути - Усе люди тямлять. Досі жаль до сліз тих, що не впору Їх потяв укіс Голодомору, Тож, вічна їм пам'ять.
Празник святого священномученика Йосафата - Пізнай свій обряд
"Світильником світлим ти засіяв, священномучениче Йосафате, бо як пастир добрий віддав життя своє за вівці" (Тропар празника).
Празник святого священномученика Йосафата для вірних Української Католицької Церкви особливо дорогий, світлий і радісний, бо це празник нашого українського святого, празник нашого брата по крові й кості, празник великого апостола й мученика за святу віру й єдність Церков.
... Читати далі »
"Усі небесні сили, святі ангели й архангели, моліть Бога за нас грішних"
Наш церковний рік це наче прегарна мозаїка, яку творять Господські, Богородичні празники та велика кількість празників мучеників і святих. Осередок цієї величної мозаїки — це Господь Наш Ісус Христос, як Бог і як Чоловік. На землі день і ніч славить Його Церква-паломниця, а в небі вічну славу співає Йому Церква прославлена: превеликий хор ангелів і святих. Святі ангели це одвічний Божий хор слави, це Божа сторожа і Божі слуги. Ангели сповняють також велику роль у відкупленні людського роду.
... Читати далі »
При Парафії Св. Архистратига Михаїла розпочинає діяльність "Біблійний гурток".
Запрошуємо всіх охочих, які хочуть поглибити своє
знання та розуміння Святого Письма, прагнуть глибшого пізнання Бога, для участі в
"Біблійному гуртку".
... Читати далі »
Коли люди перестають вірити в Бога, вони починають вірити в усе інше», - сказав англійський письменник-християнин Г. К. Честертон.
Коли в людини немає дійсної віри в Бога, то богом для неї стає щось більш ближче, зрозуміліше, на що вона намагається надіятися у власному житті. Так народжується ідолопоклонство перед речами і священний страх перед народними переданнями.
... Читати далі »
"Величаємо тя, Пресвята Діво, Мати Христа Бога нашого, і славимо всеславний покров твій" Величання з XVI віку
Поміж Богородичними празниками нашого церковного року на особливу увагу заслуговує празник Покрову Пресвятої Богородиці. Культ Божої Матері як Покровительки нашого народу тягнеться золотою ниткою від княжих часів аж до сьогодні. Секрет того постійного, улюбленого й ревного культу Богоматері як Покровительки, лежить, мабуть, в тому, що тут ідеться не про земне і людське, але небесне й могутнє заступництво. А такого заступництва й опіки хоче кожна людина, родина й народ. Від самого початку існування нашої держави ми постійно мали великих і сильних ворогів. Тож нічого дивного, що наш народ шукав такої допомоги й опіки, проти якої не може встояти жодна людська сила, а тією поміччю був якраз покров Пречистої Діви Марії. Тому празник Покрову завжди був і є для нашого народу днем великого вияву любови і вдячности до Пресвятої Богородиці та днем радісної прослави і звеличення її покрова й заступництва. Празник Покрову Пресвятої Богородиці
... Читати далі »
Перші згадки про використання схожих з розарієм молитов із чотками в християнських монастирях відносяться до IX століття. Сучасний вигляд чотки придбали в XIII столітті. Католицька традиція офіційно пов'язує їх появу з явленням Діви Марії св. Домініку в 1214 році. Особливу роль у поширенні молитви Розарію зіграв орден домініканців в XV столітті. Саме з цією молитвою традиція пов'язує перемогу католицької Європи над турками при Лепанто, в пам'ять про яку було встановлено свято Діви Марії — Цариці Розарію (7 жовтня).
... Читати далі »
"Величаємо Тебе, життєдавче Христе, і почитаємо хрест Твій Чесний, що ним Ти спас нас від неволі вражої" Величання на утрені празника
"Почитання святого Господнього хреста, — каже слуга Божий митрополит Андрей Шептицький у своєму посланні про святий хрест, — це одна з найважливіших сторінок почитання Бога-Чоловіка... Знак святого хреста, роблений на собі, це один з найстарших звичаїв християн".
Святий хрест це вічно живий символ безконечної Божої любови до нас, грішних, символ Христової жертви, символ нашого відкуплення і спасення, символ Христової перемоги над смертю і дияволом. Віддаючи честь святому хресту, ми віддаємо честь Христовій жертві, мукам і смерті. Кладучи на собі знак святого хреста, ми кожного разу визнаємо свою віру в нашого Спасителя.
Східна Церква так високо почитає святий хрест, що встановила в його честь аж кілька празників у році. Найбільший празник у честь святого Господнього хреста — це празник Всесвітнього Воздвиження Чесного і Життєдайного Хреста. Тож погляньмо на історію його установлення та на різні обряди воздвиження.
... Читати далі »