Українська
Греко-Католицька Церква

Четвер, 28.03.2024, 19:55

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гості" | RSS
Головна | Життя Церкви | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Розділ сторінки











Форма входу





Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 209

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Головна » Статті » Життя Церкви

Резолюції Архієпархіального Собору "Жива Парафія"

 ДЕКРЕТ

Про проголошення Резолюцій Собору Івано-Франківської Архієпархії

«Жива парафія - місце зустрічі з живим Христом»

№ 185 від 2 квітня 2015 р. Б., м. Івано-Франківськ

Оцим декретом, відповідно до кан. 241 ККСЦ та беручи під увагу душпастирські потреби Івано-Франківської Архієпархії, затверджуємо та проголошуємо Резолюції Архієпархіального собору на тему: «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом", який відбувся в трьох сесіях: 5 квітня – м. Галич; 12 квітня – м. Долина; 3 травня 2014 – м. Івано-Франківськ.

 

Розділ І. Резолюції Собору

1. Боже Слово і катехизація (керигма)

1.1.     Парох і адміністратор, сповнюючи багато обов'язків у служіннях на парафії, як правило, не мають можливості проводити катехитичне навчання у різних вікових категоріях. Тому Собор рекомендує, щоб священики делегували відповідно підготовлених мирян, семінаристів та богопосвячених осіб до провадження катехизації при парафіях нашої архієпархії.

1.1.1.  Якщо на парафії немає катехита, то, беручи до уваги родинну традицію передання дару віри від старшого до молодшого покоління, парох може відшукати відповідну особу, що сама найперше є прикладом християнського життя та є здатною поділитися даром віри з молодшими поколіннями;

1.1.2.  Служіння пароха та катехита мають звершуватись у тісній співпраці. Катехити завжди залишаються помічниками, а основну відповідальність за навчання віри несе парох.

1.2.     Собор постановляє звернути особливу увагу на катехизацію дорослих, а саме: за початкування і провадження біблійних гуртків, молитовних спільнот, духовних зустрічей.

1.2.1.  Рекомендуємо, де ще немає, організовувати сімейні порадні, проводити вечори запитань і відповідей, а для цього встановити в церкві скриньки для збору запитань.

1.3.     Зважаючи на важливість катехитичного служіння, рекомендуємо парохам плекати і розвивати в парафіян молитовну та фінансову підтримку цього апостоляту.

1.4.     Парох чи адміністратор у тісній співпраці із батьківськими комітетами школи разом розпрацьовують способи співпраці школи та парафії і можливості фінансового утримання катехита.

1.5.     Рекомендуємо Комісії священичого виховання в УГКЦ внести у навчальну програму семінарій предмет «Методика катехизації».

1.6.     Рекомендуємо парохам систематично проводити тиждень духовності в навчальних закладах, зокрема в часі Великого посту. Для спеціалізованої катехизації різних груп організовувати реколекції та прощі до відпустових місць.

1.7.     Парохам, адміністраторам, катехитам у катехитичному служінні надавати пріоритети в проголошенні Благовісті (Доброї Новини).

1.8.     Заохочувати священиків звернути увагу на проповідь благовісті Доброї Новини в особливих моментах християнського життя: хрестини, шлюби, ювілеї та урочистості, похорони та поминальні богослужіння, бо це є добрий час для євангелізації непрактикуючих християн або так званих «річників».

1.9.     Заохочувати вірних, особливо практикуючих християн, щоб вони не встидалися в колі сім'ї та родини передавати та ділитися даром своєї віри, спільно молитися та в простий і доступний спосіб навчати дітей, внуків та старших Божих заповідей.

 

2. Літургія і молитва

2.1.     У неділю і свята запроваджувати на парафіях Літургії для дітей та молоді, як і було рекомендовано у попередніх декретах Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського.

2.2.     Для усвідомлення вірних та глибшого переживання Божественної Літургії рекомендуємо спільне проказування «Символу Віри» та молитви «Отче наш».

2.3.     Звернути особливу увагу на організацію парафіяльного та дитячого хорів.

2.4.     З метою залучення дітей та молоді до активної участі у Св. Літургіях та молитві організовувати для них прощі до відпустових місць.

2.5.     Рекомендуємо, де ще немає, організувати на парафії Вівтарну та Марійську дружини, а також інші парафіяльні молитовні групи.

2.6.     Рекомендуємо започаткувати зустрічі для пояснення Богослужінь та церковних речей. Поширювати серед парафіян буклети про таїнство Сповіді, які допоможуть вірним ґрунтовніше зробити Іспит сумління перед Св. Тайною, зокрема в часі Великого посту.

2.7.     Поширювати серед парафіян інші тематичні (інформаційні) буклети з поясненням Богослужінь та Святих Таїнств. Церкви.

 

3. Служіння ближньому

3.1.     Призначити у кожному деканаті священика, відповідального за соціальне служіння.

3.2.     Парох, зважаючи на потреби парафії, має призначити з числа мирян відповідальних за соціальне служіння з молоддю, з літніми людьми та з неповносправними.

3.3.     Заохочувати створення харитативних спільнот при парафії та створення кас взаємодопомоги.

3.4.     Залучати парафіяльні спільноти до благодійних та екологічних акцій, волонтерства тощо.

3.5.     Організувати служіння різних груп в сиротинцях, працю із людьми з особливими потребами, в геріатричних установах.

3.6.     У проповідях повчати парафіян про «дух милосердя і любові», які можна втілити через благодійні акції та різні форми харитативного служіння.

 

4. Провідуправління дарами

4.1.     Заохочувати до створення різноманітних парафіяльних спільнот.

4.2.     Проводити щорічні реколекції, місії на парафії згідно із декретом Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського.

4.3.     Звернути особливу увагу на виховання та підготовку молодіжних лідерів через семінари, конференції, літні табори.

4.4.     Заохотити створення парафіяльних вісників, газет, сайтів та груп у соціальних мережах.

4.5.     Дооцінюючи служіння церковного хору,  церковної прислуги, парафіяльних спільнот, організовувати для них різні духовні заходи для їх взаємного збагачення.

4.6.     Отцям протопресвітерам (деканам) на деканальному рівні організовувати тренінги, конференції та семінари щодо розпізнання дарів, талантів їх вірних.

 

5. Сопричастя, єдність

5.1.     Проводити екуменічні моління та харитативні заходи.

5.2.     Проводити екуменічні молодіжні та хорові конкурси і фестивалі, ярмарки духовної книги тощо.

5.3.     Розвивати сопричастя і єдність з представниками різних християнських конфесій через участь в екуменічних громадських та релігійних радах, спільнотах, рухах та інших об'єднаннях.

5.4.     Проводити екуменічні моління, прощі із братами-некатоликами за мир в Україні.

 

6. Місійний дух

6.1.     Місійно-євангелізаційному відділу архієпархії підготувати і провести серію семінарів для священиків на тему проповідництва, з особливим наголосом на апостольську керигму.

6.2.     Душпастирю разом з парафіяльною фінансовою радою подбати про відповідне приготування резиденції для проживання священика зі сім'єю для постійної присутності на парафії.

6.3.     Опрацювати і започаткувати на парафії служіння волонтерського руху практикуючих вірян «Волонтери біля відкритих дверей храму», щоб кожний охочий мав можливість зайти у відкриті двері храму для своєї духовної потреби посеред тижня чи навіть щоденно. Подбати, щоб волонтерами, які чергують біля дверей храму, були практикуючі вірні, що вміли б у разі необхідності поділитися досвідом своєї віри та навчили б молитися.

6.4.     Місійно-євангелізаційному відділу архієпархії підготувати і опрацювати в архієпархії програму євангелізації і серію керигматичних проповідей для непрактикуючих християн, а також для частини тих християн, які формально приходять щонеділі до храму.

6.5.     Заохочувати священиків служити церковне правило на парафії згідно із Партикулярним Правом УГКЦ.

6.6.     Запроваджувати «Книги тверезості».

Розділ II. Наведені рішення вступають в силу через місяць після їх опублікування у архієпархіальному часописі "Нова Зоря».

 

Володимир ВІЙТИШИН,

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський

о.-митр. Володимир ЧОРНІЙ,

канцлер.

Категорія: Життя Церкви | Додав: Karpat (16.04.2015)
Переглядів: 1045 | Коментарі: 2 | Теги: Митрополія, декрет, собор, УГКЦ, Івано-Франківськ, Архієпархія, резолюції, Жива Парафія, Володимир Війтишин | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:























Друзі сайту









Радіо ДЗВОНИ - онлайн трансляція



Copyright MyCorp © 2024