Українська
Греко-Католицька Церква

Четвер, 28.03.2024, 15:07

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гості" | RSS
Головна | Життя Церкви | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Розділ сторінки











Форма входу





Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 209

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Головна » Статті » Життя Церкви

Повертаюся утверджений у вірі": Блаженніший Святослав у Ватикані про зустріч зі Святішим Отцем
Повертаюся утверджений у вірі": Блаженніший Святослав у Ватикані про зустріч зі Святішим Отцем 





"Повертаюся утверджений у вірі… Святіший Отець навчає, що лише той, хто спирається на Петрову скелю, не похитнеться, і це додає мені відваги". Такими словами під час спілкування із журналістами у Ватиканському прес-центрі Глава УГКЦ Блаженніший Святослав підсумував зустріч із Римським Архиєреєм Венедиктом XVI, повідомляє радіо «Ватикан».

На прес-конференції з нагоди початку служіння на чолі УГКЦ та зустрічі з Римським Архиєреєм Венедиктом XVI Главу Церкви супроводжували Секретар Синоду Єпископів, Куріальний єпископ УГКЦ Владика Богдан (Дзюрах) та Єпарх Нью-Вестмінстерський із Канади Владика Кен (Новаківський).

"Візит до Апостольської Столиці – це нагода виявити повне сопричастя зі Святішим Отцем", - наголосив Предстоятель УГКЦ. У вступному слові до журналістів Блаженніший Святослав зазначив, що цей день для Української Греко-Католицької Церкви є особливим, адже після Виборчого Синоду єпископи прибули до Апостольської Столиці, щоб передусім виявити природу УГКЦ, яка є "східною", бо живе своєю традицією, "синодальною", бо нею керує Синод на чолі з Верховним Архиєпископом, та "католицькою", що переживає свою самобутність у повній, видимій та дійсній єдності зі Святішим Отцем.

"Я також мав нагоду, щоб особисто подякувати Святішому Отцеві, адже затвердити вибір такого молодого єпископа – це вияв великої довіри", – сказав Блаженніший Святослав, зазначивши, що середній вік священиків УГКЦ становить 35 років.

Верховний Архиєпископ розповів, що поділився зі Святішим Отцем перспективами співпраці з православними братами, а їхня присутність на інтронізації у Києві була свідченням доброї волі. Із римо-католиками, зі слів Блаженнішого Святолава, Українська Греко-Католицька Церква покликана свідчити "католицькість", єдність у різноманітності.

"Пріоритетом Церкви є євангелізація", – сказав Блаженніший Святослав у відповідь на запитання журналістів, чи розмовляв Глава УГКЦ зі Святішим Отцем про Патріархат і чи є це першочерговим для служіння на чолі Церкви. На думку Першоієрарха Церкви, УГКЦ, як східна католицька Церква, присутня в усьому світі і як така - прямує до Патріархату, «але приймати рішення в цьому питанні компетентний лише Святіший Отець. А ми не маємо наміру тиснути на нього. Ми шануємо його свободу, його рішення», – зазначив Блаженніший Святослав.

Відповідаючи на наступне запитання - що зміниться від того, що Церква отримає патріархат, - Верховний Архиєпископ сказав: "Нічого. Ми є Верховноархиєпископською Церквою, яка має таку саму структуру, як і Патріархальна… Єдина відмінність – це вибір Глави Церкви… Це лише механізм стосунків з Апостольською Столицею», – сказав Глава УГКЦ.

Душпастирські пріоритети Блаженніший Святослав вбачає у новій євангелізації, інкультурації та перекладі літургічних текстів, а також у соціальному служінні Церкви у посткомуністичному суспільстві.

Серед питань, які стосувалися реакції РПЦ на вибір нового Глави УГКЦ, значення для Церкви обрання такого молодого Глави, стосунків із владою, відповіді на які перекликаються з тим, що Блаженніший Святослав уже сказав під час першої прес-конференції в УНІАНі, було запитання про молоде священство в УГКЦ.

«Можливість одружуватися – це не головна причина зменшення чи збільшення покликань, оскільки покликання – це Божий дар», – наголосив Блаженніший Святослав. Глава УГКЦ поділився досвідом навчання у семінарії, в якій готуватися до священства 400 кандидатів, а також досвідом роботи у Львівській духовній семінарії. Велика кількість молодих священиків, на його думку, пов’язана з припливом ентузіазму, спричиненого відновленням свободи Церкви наприкінці минулого століття.

У відповідь на запитання журналістів, чи Глава УГКЦ запросив Венедикта XVI в Україну, Блаженніший Святослав зазначив, що тут завжди чекають Святішого Отця з відкритими обіймами, але під час сьогоднішньої зустрічі не йшлося про близький візит.

Розмову із журналістами Блаженніший Святослав вів українською, італійською, іспанською та англійською мовами. Як зазначив у вітальному слові до гостя директор Ватиканського прес-центру о. Федеріко Ломбарді, «новий Верховний Архиєпископ знає майже всі мови, які ми можемо знати, отож немає проблем у спілкуванні».

Джерело: Департамент інформації УГКЦ


Категорія: Життя Церкви | Додав: Georgij (01.04.2011)
Переглядів: 384 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:























Друзі сайту









Радіо ДЗВОНИ - онлайн трансляція



Copyright MyCorp © 2024