Українська
Греко-Католицька Церква

П`ятниця, 27.04.2018, 09:25

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гості" | RSS
Головна | Духовна пожива | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Розділ сторінкиФорма входу

Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 195

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Головна » Файли » Методи читання Біблії

Величає душа моя Господа і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм…
08.04.2013, 14:04
Величає душа моя Господа і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм…

Величає душа моя Господа…В біблійних текстах важливо звертати увагу на кожну деталь. Пригляньмося послідовності цієї молитви. Спочатку Марія величає Господа, а потім її дух радіє в Бозі. Іншими словами, якщо не має величання, то також не буде і радості. Правдиве джерело твоєї радості є перебування в Богу. Натхнений текст це підкреслює. Не написано, що дух радіє біля Бога, перед Богом, написано – «В Бозі, Спасі моїм».

бо Він зглянувся на покору слугині своєї; ось бо віднині ублажатимуть мене всі роди.

СМИРЕННЯ найбільше привертає увагу Бога. Де ще в Святому Письмі про це написано? Прочитай наступні тексти:

1 См 16, 7: Але Господь сказав до Самуїла: «Не вважай на його вид та на його високий стан, я його відкинув. Господь бо не дивиться так, як чоловік: чоловік дивиться на лице, Господь же дивиться на серце.»

Іс 66, 1 – 2: Так говорить Господь: «Небо — мій престол, а земля — мій підніжок. Який дім ви мені могли б збудувати? І де те місце, на якому я міг би спочити? 2. Все моя рука зробила, і так усе те сталося, — слово Господнє. Та ось на кого я дивлюсь ласкаво: на вбогого й скрушеного духом, і на того, Що тремтить перед моїм словом.

Знову ж таки погляньмо на послідовність бо Він зглянувся на покору слугині своєї; ось бо віднині ублажатимуть мене всі роди: Господь спершу обдаровує своїм поглядом Марію, а потім її ублажають усі роди. Спершу Марії залежало на погляді Бога. Спершу подбай про думку Бога. Хай тебе турбує одне: як Бог дивиться на мене.

Велике бо вчинив мені Всемогутній, і святе Його ім'я.

Чому не написано: Велике і мале вчинив мені Всемогутній. Лише велике. Може тому, що в Бога не має малих речей. Все, що чинить Вседержитель є Великим. Пригадай собі втручання Бога, які ти пережив на останньому тижні. Чи можеш глянути на них, як на великі діла? Прочитай інший текст, який допоможе зрозуміти тобі цю правду:

Пс 71, 17 – 19: Боже! Ти вчив мене вже змалку, і досі я оповідаю про діла Твої чудесні. 18. Аж до самої старости й сивини — не покидай мене, о Боже, поки не оповім про Твоє рамено цьому роду, усім, що прийдуть, — про твою потугу 19. і про Твою справедливість, Боже, що сягає аж до неба, Ти учинив діла великі: Боже, хто рівний Тобі?

І святе Ім’я Його – слово святий в єврейській мові містить в собі ідею відділення. Кадош – відділений, відокремлений. Свята річ – річ, яка відокремлена від повсякденного вжитку і призначена лише для служби Богу. Господа не можна ні з ким порівняти. Його ім’я буде Святим в мені тоді, коли Він буде понад усім.

Милосердя Його з роду в рід на тих, які страхаються його – Страх Божий, страхатися Бога, це страхатися Його втратити. Це така постава любові перед Богом, коли боїшся Його образити. Так можна ставитися лише до когось, кого любиш. Такі взаємовідносини несуть благословення на багато поколінь вперед.

Вх 20, 2 – 6: «Я — Господь, Бог твій, що вивів тебе з землі Єгипетської, з дому неволі. 3. Нехай не буде в тебе інших богів крім мене. 4. Не робитимеш собі ніякого тесаного кумира, ані подобини того, що вгорі, на небі, ні того, що внизу, на землі, ні того, що попід землею, в водах. 5. Не падатимеш перед ними ниць і не служитимеш їм, бо я Господь, Бог твій, Бог ревнивий, що караю беззаконня батьків на дітях до третього й четвертого покоління тих, хто ненавидять мене, 6. і творю милосердя до тисячного покоління тим, хто люблять мене і бережуть заповіді мої.

Зверни увагу, як Бог милосердний. Якщо йдеться про гріх, то Господь дозволяє його наслідкам сягнути четвертого покоління, а якщо йдеться про благословення, то аж до тисячного. З твоєї радості, з твого щастя перебування з Богом, будуть черпати благословення в тисячному поколінні. Не тільки в 2012, але і в 20012 році будуть благословенними через тебе, уявляєш?!

Він виявив потугу рамени свого…

Наша потуга, наша сила є в раменах Бога. Думаючи про рамена, уявляю собі рамена батька, який обіймає дітей. Також перед очима бачу розп’яті рамена Христа, який помер, щоб розпорошених дітей Божих згромадити в одну родину. Чи таким чином дивишся на власне життя, що ситуація, яка подібна до розп’яття є твоєю потугою. Мойсей, коли був немовлям, його кинули в річку Ніл, він пережив важку ситуацію, але багато років після цього цей самий Мойсей перевів Ізраїля не через річку вже, а через море.

Розвіяв гордих у задумах їхніх сердець.

Господь розвіяв гордих у задумах сердець, не в їхніх вчинках, а вже в їхніх задумах. Наші вчинки можуть виглядати дуже смиренними, а серця при цьому гордими. Слово «розвіяв» грецькою мовою виражається словом діаскорпідзо і походить від двох слів: діа – з, через, і скорпіос – скорпіон. Можна було виразити це слово розскорпіонив серця… — очистив серце від скорпіонів. Скорпіон своїми укусами спричиняє смерть. Важливо мати серце вільне від таких думок і слів, які завдають комусь смерть.

Скинув могутніх з престолів, підняв у гору смиренних.

Можливо, хтось з вас почуває себе «скинутим з престолу». Можливо в останніх днях трапилася тобі така ситуація, яка зачепила твоє самолюбство, амбіції, гордість. Може до сьогодні ти не знав чому так сталося. Це Божа справа. Подякуй йому за це.

Наситив благами голодних, багатих відіслав з порожніми руками.

Голод в Біблії часто виступає, як наслідок гріха. В Лк 15, 14 читаємо про блудного сина, який прогайнував добро батька і відчув голод. Просити Господа про насичення, це також признатися до власного голоду.

Він пригорнув Ізраїля, слугу свого…

Навіть тут послідовність має значення. Не написано, що Господь пригорнув свого слугу Ізраїля, а навпаки – Ізраїля, слугу свого. Бог спершу кличе мене поіменно. Для Бога спершу важливе моє ім’я, а потім мій стан. Зрештою в даному вірші вживається слова пайдіос – хлопчик, дитина. В такій поставі можна досвідчити обіймів Бога.

Написав: о.Роман Лаба osppe
Категорія: Методи читання Біблії | Додав: Georgij
Переглядів: 725 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:Друзі сайту

Радіо ДЗВОНИ - онлайн трансляціяCopyright MyCorp © 2018