Українська
Греко-Католицька Церква

П`ятниця, 19.04.2024, 00:26

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гості" | RSS
Головна | Духовна пожива | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Розділ сторінки











Форма входу





Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 209

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Головна » Файли » Методи читання Біблії

ПРИТЧА ПРО СКАРБ
25.05.2012, 02:11
Інколи, чуючи слово "притча", гадаємо, що йдеться про щось неправдиве, чого не було насправді. Таке розуміння є помилковим, бо ж притча є способом зрозуміння певної правди за допомогою символів, образів, метафор тощо.


Грецьке слово параболе дослівно означає "порівняння". Тому багато притч Ісуса розпочинаються словами: "Царство небесне подібне до…" За допомогою образів Ісус пояснює невидиму дійсність. Зупинімося на деяких із них.
Царство Небесне подібне до скарбу, захованого в полі, що його чоловік, знайшовши, ховає і, радіючи з того, іде й продає все, що має, та купує те поле (Мт 13,44).
Скористаймося з уже відомого нам правила "Біблія пояснює сама себе" і погляньмо, де у Святому Письмі зустрічаються слова "скарб", "скарбниця". Можна також розглянути слова-синоніми: наприклад, золото, срібло, дорогоцінності.
Втор 28,12:
"Господь відчинить для тебе свою благодатну скарбницю, небо, щоб послати в пору свою дощ тобі на землю і щоб благословити всяке діло рук твоїх..."
Коли Господь відкриє для тебе свою скарбницю? Що є ключем до цієї скарбниці? Про це говорить текст
Втор 28,1: "Як будеш уважно слухати голос Господа, Бога твого..." Коли відкриєш своє серце для Божого Слова – Бог відкриє для тебе скарбницю своїх благодатей.

Прип 2,1-5: "Мій сину! Коли ти мої слова приймеш і мої заповіді заховаєш у себе, вухом твоїм уважаючи на мудрість, схиляючи до правди твоє серце, о так, коли ти розум зватимеш до себе, з закликом звернешся до розсудку, коли шукатимеш його як срібла, коли розшукуватимеш його, як схований скарб, тоді збагнеш острах Господній, тоді знайдеш пізнання Бога".


Мудр 7,14: "Вона (мудрість) для людей – скарб невичерпний. Ті, що набули її, в приязнь із Богом увіходять..."


Іс 33,6: "Часів твоїх безпечність буде багатством, що спасає; мудрість, знання й страх Господній буде Його скарбом".
Читання Біблії можна порівняти з пошуком скарбу, яким є Боже Слово. Це – скарб невичерпний, набувши який, входиш у приязнь із Богом. Поглянь, кого Бог називає друзями – Йн 15,15: "Тож слугами вже не називатиму вас: слуга не відає, що його пан робить. Називаю вас друзями, бо все я вам об’явив, що чув від Отця мого".
Боже Царство (глибока приязнь із Богом) подібне до чоловіка, який шукає скарбів. Єврейське слово ДаРаШ – шукати, означає також "досліджувати сенс", а в сирійській мові – "молотити". Подібно як колосся молотять, щоб очистити від поверхневої верстви, так само й над Словом Божим потрібно роздумувати, аби сягнути внутрішнього, глибокого значення.
Полем, де знаходиш скарб Божого Слова, є Біблія. Щоб знайти його – потрібно в кількох місцях копати. Аби зрозуміти один текст, отримати об’явлення біблійної правди, потрібно зазирнути в інші тексти. Чоловік, який врешті-решт знаходить скарб, продає "все, що має". Коли сідаєш роздумувати над Словом – вирушаєш по скарб, усі інші справи, проблеми, клопоти відкладаєш – відключаєшся, інакше скарбу не знайдеш. Продаєш свій час, "усе, що маєш", щоб відкопати Слово Боже, отримати скарб пізнання Бога, розуміння Бога, скарб дружби з Богом.

ВПРАВА:

Що потрібно вчинити після того, як знайдеш скарб? Сховай його у своєму серці, щоб серце було там, де скарб твій (пор. Мт 6,21).

Пс 119,11: "Я в своєму серці сховав своє слово, щоб не згрішити проти тебе…"


2 Кор 4,7: "А маємо цей скарб в глиняних посудинах, щоб було видно, що велич сили є від Бога, а не від нас".
Протягом дня в своєму серці можеш "перечитувати" те, що Бог об’явив тобі. Перечитуй, як хлопець, який перечитує листа від дівчини, а дівчина від хлопця. Така до тебе є любов Бога.
Дуже важливо читати Біблію в лоні Церкви. Стосуючи Слово Боже до власного життя, мусиш пильнувати, щоб інтерпретація, яку отримуєш, не була протилежною до науки Церкви. Скарб є на одному полі, а на інших може бути підробка. Полем є Біблія, але її потрібно відкривати "на полі" Церкви, на полі спільноти учнів Христа.
Спробуймо прочитати притчу про скарб дещо інакше.
Хто в Біблії представлений як чоловік, котрий з великою старанністю шукає щось – а радше когось? Про це дізнаєшся з Лк 15,1-10. Не випадково цей чоловік також представлений як купець, хтось, хто купує, ба навіть відкупляє. Прочитай про це в таких текстах: Лев 25,25; Пс 130,8; Іс 43,14; Іс 44,22.
Про кого тут ідеться? Звичайно, про Бога, Який є Відкупителем і шукає мене, немов дорогоцінного скарбу. На якому полі Він знаходить тебе сьогодні? Подумай хвилинку: ТИ для Бога дорогоцінний.
Прочитай уважно наступні тексти: Єзк 16,5; Лк 15,11-32. Дай відповідь на запитання: де був блудний син (Лк 15,15)? Чи не мав він вигляду закопаного скарбу? Де ти сам перебуваєш зараз?
Чи Ісус на хресті не продав "усе, що мав", аби тебе відкупити?
У своїй молитві подякуй Богові за те, що відкрив тобі тайни свого слова. Чи маєш за що ще подякувати? До якої молитви тебе спонукає це Боже Слово? Можливо, прагнеш подякувати Відкупителеві, що ти для Нього – скарб, за те, що Він відшукав тебе…


                                                             Автор: о.Роман ЛАБА OSPPE
Категорія: Методи читання Біблії | Додав: Georgij
Переглядів: 1560 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:























Друзі сайту









Радіо ДЗВОНИ - онлайн трансляція



Copyright MyCorp © 2024