Українська
Греко-Католицька Церква

П`ятниця, 22.11.2024, 23:18

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гості" | RSS
Головна | Духовна пожива | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Розділ сторінки











Форма входу





Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 209

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Головна » Файли » Духовна пожива

Душпастирські відвідини з Йорданською Водою.
03.01.2011, 22:09

Душпастирські відвідини з Йорданською Водою.

Крім Святих Тайн, які встановив Ісус Христос, Церква встановила різного роду благословення, для Божої допомоги людині в туземному житті та обмеженні впливу злого духа. Число таких благословень не є обмежено, але пристосовано до потреб кожного поодинокого випадку.

Маємо наприклад благословення: поля, пасіки, дому, зілля, овочів і т.д. Між тими численними благословеннями не останнє місце займає: Душпастирська візитація з Йорданською Водою. Ця практика має початок в самому Господі Нашому Ісусі Христі. З Святого Письма знаємо, що сам Ісус Христос відвідував доми. Читаємо, що перебував в домі Лазаря, де Марта скаржилась на свою сестру Марію, що та не допомагає їй слугувати при столі. Знаємо, що відвідав дім митаря Закхея, який обіцяв направити всі заподіяні кривди. Був в хаті фарисея Симона, і навіть докоряв йому, за то що не прийняв Його належно, а явна грішниця Марія Магдалина виявила більший знак покори та вшанування. Якщо так робив Христос, то нічого дивного, що й Церква вказує священикам відвідувати доми своїх парафіян.

Хто вас приймає, Мене приймає (Мт 10,40) — сказав Ісус до Апостолів. Наказав також: «Коли до якого дому ввійдете, спочатку кажіть: Мир дому цьому! Якщо там живе людина гідна миру, ваш мир залишиться на ньому» (Лука 10,5-6). Прихід священика з душпастирськими відвідинами є актом публічного визнання віри, а рівно ж знаком єдності та живого зв'язку домашньої Церкви з Церквою парафіяльною а тим самим єпархіальною та вселенською.

Церква здавна звершує Велике освячення води. Звершується освячення води на згадку Хрещення Господнього, Котрий освятив водну природу, Своїм приходом. Йорданське освячення води бере свій початок в Єрусалимській Церкві, і в ІУ-У ст. звершувалося тільки в ній одній, де був звичай виходити на річку Йордан для водосвяття на згадку про Хрещення Спасителя. Освячення води згодом переходить в Церкву на загал і здійснюється на річках, озерах, водоймах, джерелах і колодязях, від чого отримало назву "ходіння на Йордан"), бо Христос хрестився поза храмом.

Складення Чину освячення води приписують апостолу і євангелисту Матею. Кілька молитв на освячення води склав св. Прокл, архієпископ Константинопольський. Кінцево чин був сформований св. Софронієм, патріархом Єрусалимським. А ось про освячення води в свято згадує вже вчитель Церкви Тертуліан і св. Кіпріан.

Святість води очевидно для всіх проявляється одинаково і в тому, що

вона довгий час зберігається свіжою і не портиться є цьому ствердженням. Ще

в  IV  ст.   про  це  в  розмові  на Хрещення  (розмова37-а)  говорив  св.   Іван

Золотоустий: "Христос    хрестився і освятив природу води, і тому в свято

Хрещення всі, хто набрали води опівночі, приносять її додому і зберігають         -

увесь рік. 1 так вода в природі своїй не псується від довгого часу зберігання,

часто  і  три роки  залишається  свіжою;  і  після такого  тривалого  часу  не

поступається водам, які тільки набрали з джерела." Цю святиню Церква використовує: для окроплення храмів і будинків. З цією водою і Хрестом священнослужителі в свято Богоявлення відвідують оселі своїх парафіян, окроплюють їхні оселі, і таким чином, розповсюджують благословення і освячення, почавши з храму Божого, на всіх дітей Церкви Христової.

Душпастирські відвідини з Йорданською Водою мають своє глибоке та важливе значення. Такі душпастирські відвідини допомагають священикам краще пізнати парафіян, їх сімейну ситуацію, проблеми та турботи для того, щоб правильно організувати подальшу роботу на парафії, знайти потрібну пораду та допомогти сім'ям. Також, такі візити священика дають можливість парафіянам ближче познайомитися з парохом, налагодити з ним кращий контакт, щоб надалі сміливіше звертатися до нього при різних потребах, з проханнями, пропозиціями та питаннями.

Наші люди звикли винагороджувати священика. Ця практика також не безпідставна. Святий апостол Павло навчаючи пише: «Чи може так бути, щоби коли хто пасе стадо овець, не скоштував молока від них? Той, що оре, оре в надії, що з праці своєї буде споживати хліб, а хто молотить, молотить в надії, що собі замолотить хліб. Якщо ми сієм для вас духовне добро, то що ж великого, якщо ви нам дасте дещо з дібр земних?»

Душпастирські    відвідини    з    Йорданською   Водою   треба    старанно підготувати, звертаючи увагу вірних на:

1.     Мету Душпастирських відвідин з Йорданською Водою :

2.     Душпастирські Благословення   ;

3.  Перебіг:   (спів колядок, щедрівок, спільна молитва,   благословення
(цілування хреста), кроплення свяченою водою, розмова з домашніми);

4.     Духовне приготування родини: жива участь у молитві;

5.     Внутрішнє    приготування    дому   або помешкання:

На особливу увагу заслуговує внутрішнє     приготування     дому    або помешкання.   Належить   приготувати:   вкритий   білою    скатертиною     стіл, родинний хрест,  дві запалені свічки, свячена вода, кропильце. Переконатись про належний стан ікон, фігур та інших освячених речей.

 

Послідовність відправи під час Душпастирських відвідин з благословенням дому і окропленням Йорданською Водою.

 

Священник, в духовній одежі (ряса, або підрясник, єпитрахиль, ковпак, хрест в руках) заходячи, вітає присутніх:

Свящ.: Мир цьому дому. Вірні: І всім хто проживає в ньому.

Свящ.: Христос народився (де є звичай «Христос Христився»). Вірні. : Славімо Його (де є звичай «В ріці Йордані»)

Увійшовши до помешкання, священик, дяк, палямар разом з мешканцями співають колядку (або тропар чи кондак Йордану). Далі священик промовляє одну з поданих нижче молитов, при благословенні нового дому, помешкання, окремих приміщень та при освяченні хреста, образів тощо.:

1-а молитва на благословення дому

Свящ.: Господеві помолімся. Вірні: Господи Помилуй.

Свящ.: Господи Ісусе Христе, Боже наш, Ти, що своєю присутністю освятив дім Авраама, що не погордив домом Закхея, Ти, що в домі Лазаря, Марії і Марти вчинив для себе відпочинок, зволь прийти і навідати дім цей, та (+) благослови його і всіх, що проживають у ньому. Будь для мешканців дому цього опікуном й дорадником. Хорони їх від усякого зла і нещастя, дай, щоб вони тішилися щастям і здоров'ям. Благослови їхні труди та праці, і дай, щоб вони своїм чесним і християнським життям у цьому домі заслужили собі на це, щоб колись перейти до небесного помешкання, де будуть з тобою перебувати на віки вічні. Амінь.

2-а молитва на благословешія дому

Свящ.: Господеві помолімся. Вірні: Господи Помилуй.

Свящ.: Всемогучий Боже, молимось Тобі щиро за дім цей і живучих у ньому і за усі діла іхні, щоб Ти зволив (+) поблагословити і освятити і всякі блага у ньому умножити. Подай їм, Господи, з роси небесної преобильність усяких благ. Від надмірного прив'язання до дочасних дібр й пристрастного їхнього пожадання, милосердям Своїм спровадь їхнє життя на благу кончину. Із входом ізволь (+) поблагословити і освятити дім цей так, як зволив Ти благословити дім Авраама, Ісаака і Якова. Твого світу Ангели нехай перебувають у домі цьому і живучих у ньому нехай охоронять. Бо Твоя є сила і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

3-я молитва на благословешія дому;

Добрий і милосердний Боже, віддаємо під Твою опіку нашу домівку, родину і все те, що маємо. Благослови нас, захищай   від зла,   рятуй   у небезпеці, бережи  від  нещастя,  зміцни  нашу  віру,   а в  журбі  та  стражданні  дай сповнену довіри  надію.     Дай,   щоб  ми  завжди  були  з'єднані  з Тобою.

Амінь.

4-а молитва на благословешія дому;

Боже наш Отче, Твій Син Ісус Христос наповнив нас Святим духом і зробив Твоїми   дітьми.   Дякуємо   Тобі   за  всіляке   добро   і   просимо:   наділи нас любов'ю   до   Твого   Євангелія,   доброзичливістю   до   людей,   витримкою у стражданнях та вірністю Тобі в хвилини щастя. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. Амінь.

5-а молитва на благословешія дому;

Поблагослови, + Господи, Боже Вседержителю, це помешкання (цей дім), щоб  у  ньому  були  здоров'я  й  чистота,  доброта  й  лагідність,   а  також вірність Твоїм заповідям;    щоб    тут    завжди     Тобі     дякували.     А Твоє благословення   нехай   залишиться   в   цьому   місці   і   на тих,   хто   тут мешкає. Нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

 

Окроплюючи свяченою Водою Ікони, фігури та помешкання промовляє:

Силою Пресвятого Духа і окропленням свяченої води нехай дасть Господь цьому домові і речам що в ньому знаходяться, і люду Божому що проживає в ньому, Своє благословення і спокійне перебування, в ім'я +Отця, і +Сина і +Святого Духа. Амінь.

Або

Нехай Бог вас благословить, та нехай на всіх ваших шляхах буде з вами Бог Отець, + і Син, і Святий Дух. Амінь.

Або

Нехай     Боже благословення спочине на цьому домі та    на його мешканцях. Через покроплення цією водою нехай вас благословить Бог Отець, + і Син, і Святий Дух. Амінь.

Священик може взяти зі столу хрест, що належить даній родині (або хрест, який тримає в руках),  і подати його присутнім для поцілунку.

душпастирська розмова

Відповідно до душпастирської потреби священник починає розмову на релігійні    та   релігійно-виховні    теми.    Намагається,    щоб    вона    була

пов 'язана із змістом молитов. У розмові з батьками бере до уваги присутність дітей,     яким     роздає     образочки.       Завжди      керується

розважливістю, делікатністю та християнською любов 'ю. Прощаючись з мешканцями,      душпастир     не     забуває     про святочні побажання,    як

наприклад:

В цьому настрої і в цій радості складаю Вам мої найкращі побажання багатих ласк з цього невичерпного Христового джерела.

Хай обновиться кожний з нас, та наші родини, наші установи та всі верстви нашого народу, Хай обновиться цілий наш український народ та обєднається релігійним і церковним вузлом, нехай духовно відродиться Божий люд в нашій державі культурно й політично, для кращого життя на землі та у вічності.

Христос Рождаеться! Христос Хрещається!

                                   Славімо Його!                 В ріці Йордан!

Грудень 2010р.Б.                                                              декан Калуський о.Михаїл Бігун

Категорія: Духовна пожива | Додав: Taras | Теги: Каталог статей. Парафія святого арх
Переглядів: 5797 | Завантажень: 0 | Коментарі: 6 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:























Друзі сайту









Радіо ДЗВОНИ - онлайн трансляція



Copyright MyCorp © 2024